Laptop to narzędzie nie tylko służące rozrywce. Laptop to główne narzędzie pracy pracowników korporacji, prezesów, biur obrotu nieruchomościami, właścicieli sklepów internetowych, a także informatyków, programistów, twórców gier komputerowych, testerów oprogramowań.

W czasie choroby laptop to okno na świat chorego, osoby niepełnosprawnej czy osoby będącej poddanej kwarantannie. W czasach epidemii, inwazji koronawirura, laptopy to narzędzia nauczycieli. Wykorzystując z laptopa możliwe jest przeprowadzanie lekcji online. To niestety jedyna taka możliwość, gdy nie można osobiście stawić się w szkolnej klasie. Tak można nauczać matematyki, języka polskiego i języków obcych, fizyki i chemii. Oczywiście nie zrobimy wszystkich doświadczeń chemicznych i fizycznych samodzielnie, ale „jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma”. Można nawet online wspólnie wykonywać gimnastykę, uprawiać jogę, grać w gry internetowe, strategiczne, logiczne, a także bardziej tradycyjne szachy czy warcaby.

W czasie epidemii koronawirusa to możliwość spotkania się zdalnie z rówieśnikami z klasy, członkami rodziny.
Wzajemne kontakty online przy braku możliwości spotkań na boisku, na spacerze w klubach i pubach to sposób na podtrzymywanie się wzajemne na duchu, wspierania się.

To bardzo ważny aspekt psychologiczny przy złych wiadomościach przekazywanych przez media, przy zagrożeniu naszego życia i zdrowia.