Masz zamiar kupić nowy laptop, a głównym aspektem, na którym zależy Ci najbardziej jest po prostu wytrzymała bateria? W takim razie warto zwrócić uwagę jak podjąć odpowiedniego wyboru, a także co zrobić, aby wytrzymałość i czas pracy na baterii maksymalnie zoptymalizować.

Wybór laptopa z wytrzymałą baterią – jak tego dokonać?

Niezależnie jaki komputer wybierzesz to pamiętaj, że kontrola nad korzystaniem jest potrzebna. Nawet laptop z najlepszą baterią może trzymać krótko, jeśli będziemy nadużywać jego możliwości. Mnóstwo włączonych aplikacji i funkcji sprawi, że bateria będzie tracić energię w zastraszającym tempie.

Nie technologia jest zła w przypadku laptopów ze słabą baterią, tylko ilość czasu spędzana przy sprzęcie i sposób użytkowników w jaki to robią. Wybierz taki laptop, na jakie możliwości cię stać finansowo. A potem optymalnie z niego korzystaj. Nawet starsze dzieci mogą używać laptop w sposób wydajny. Jak wiadomo laptop to urządzenie, które daje możliwość go zabrania w podróż i korzystania z niego. Kupując nowy laptop pamiętajmy, że nie tylko bateria jest ważna. Oprócz tego koniecznie przeanalizujmy specyfikację komputera, jego montaż, chłodzenie sprzętu, czy też możliwość ewentualnej rozbudowy lub modyfikacji tego sprzętu w przyszłości. Warto kupić raz dobry sprzęt panelowy ze stali nierdzewnej i mieć spokój na lata.

Jakie są najskuteczniejsze sposoby by oszczędzić baterię?

Bateria w laptopie może działać optymalnie przez długi czas. Gdy bateria działa przez długi czas, to możemy np. pograć w gry RPG podczas podróży lub w momencie, gdy nie mamy dostępu do energii elektrycznej. Jednak, aby tak było, to musimy zadbać o kilka aspektów. Mowa tutaj m.in. o tym, aby zadbać o takie elementy jak:

  • skróć czas wygaszacza ekranu,
  • kontroluj jasność ekranu,
  • nie ustawiaj animowanych tapet,
  • ogranicz nagrywanie wideo,
  • wyłącz aplikacje działające w tle.