Ekran jak laptop – 15 cali wielkości, do tego cienka konstrukcja i system Android. To podstawowa specyfikacja dla nowego tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Chociaż daleko mu do ideału, to na ten moment jest najlepszym sprzętem na rynku. Zobacz co jeszcze kryje się w tym nowym i niezwykle funkcjonalnym modelu tabletu od Samsunga.

W tablecie najważniejszy jest ekran i rysik, a w przypadku omawianego modelu oba sprawdzają się znakomicie. Specyfikacja Samsung Galaxy Tab S8 Ultra stawia na ekran: Super AMOLED o przekątnej 14,6″ i rozdzielczości ok. 3K przy 120 Hz odświeżenia ze wsparciem technologii HDR10+ sprawia wrażenie oszałamiające, prawdziwa gratka dla miłośników małych formatów sprzętu. Zabawa tym Samsungiem jest rewelacyjna, komponuje się z kolorami nawet w wersji czarnej. Ten niewielki rozmiar tabletu powoduje, że filmy lepiej ogląda się na nim, niż na dużym telewizorze. Trzymając tablet na kolanach ma się wrażenie większego ekranu niż telewizor na ścianie.

Bardzo interesujące jest również to, że Galaxy Tab S8 Ultra od Samsunga pozwala na przednią zabawę w gry komputerowe. Wystarczy sparować ze sobą kontroler do grania np. pad do Xboxa. Grafika tego tabletu jest lepsza niż w większości laptopów dostępnych na rynku, na kieszeń przeciętnego Kowalskiego. Na tym tablecie nawet czyta się lepiej niż na czytniku. Dodatkowa opcja interfejs Dex sprawia, że mógłby on służyć do pracy biurowej. System jest wygodny w użyciu, można poruszać się za pomocą dotyku, myszki, klawiatury samej i z etui oraz z pomocą rysika. Każdy sprzęt wyposażony w ten interfejs wypadnie o niebo lepiej niż pozostałe.

Nie musimy się martwic o ten tablet, ma on grubość 5,5 mm. Smukłość tego urządzenia jednak nie przekłada się na wytrzymałość. Zaopatrzeni w akumulator o pojemności 11200 mAh, możemy spokojnie stwierdzić, że tablet będzie działał przez długie godziny.