W dzisiejszych czasach ceny kart graficznych sięgają ogromnych kwot. Przykładowo za najnowszego RTXa 3090 musimy zapłacić ok. 12 000 dla większości z nas są to naprawdę duże pieniądze.

Pamiętajmy też o tym że komputer nie składa się tylko z karty graficznej ale i innych komponentów, które także swoje kosztują.

Dzisiaj chciałbym przedstawić wam kartę graficzną za cenę ok. 50 zł. Mówimy tutaj o używanej karcie ponieważ nie ma co szukać nowych grafik w takiej cenie. HD 6450 nie jest już najnowszym komponentem ale nadal daje radę w niektórych grach oczywiście nie odpalą na niej najnowsze tytuły. Jest to karta dla mało wymagających, przeznaczona dla osób, które lubią takie gry jak League of Legends, Minecraft czy Valorant oraz grają w starsze tytuły np. Heroes 3. Oczywiście odpalimy na niej nowsze gry ale musimy pamiętać, że będzie trzeba mocno obniżyć wymagania i nie ma co liczyć na granie w 1080p w 60 fps. Mimo wszystko takie GTA V odpala w 720p w 25 FPS.

Polecam HD6450 dla wszystkich, którzy nie wymagają dużo od swojego komputera i dla tych co lubią sobie pograć w starsze tytuły.